Megjelent a Belle and Sebastian "How To Solve Our Human Problems" című EP-trilógia legújabb szelete, a "The Same Star"

Megjelent a Belle and Sebastian "How To Solve Our Human Problems" című EP-trilógia legújabb szelete, a "The Same Star"

Az 1. EP már elérhető, a 2. január 19-én, a 3. február 16-án érkezik!

A szívmelengető skót Belle and Sebastian vadonatúj dallal izzítja a 2018-as rakétákat; megérkezett a "The Same Star". A szerzemény a banda soron következő, három EP-ből álló "How To Solve Our Human Problems" trilógiájának szelete. A kollekció első darabja és a 2. EP első dala tavaly látott napvilágot, az új track szintén a 2. EP-ről származik. A Leo Abrahams producer (Ghostpoet, Wild Beasts, Regina Spektor) segítségével készült anyagban szellős, élénk gitárok, jó érzést hintő ütemek és Sarah Martin keserédes vokálja ragad minket kézen és vezet el a ragályos, fürkésző, időtlen popzenéhez.

Stuart Murdoch, a zenekar énekese, fő dalszerzője, zongoristája és gitárosa elmondása szerint nem tud betelni a pop műfajával. Ez a tény nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a banda új anyaga - rájuk jellemző módon - az öröm és a melankólia végtelen keveréke. Ami viszont változott, az a szerzemények kiadásának módja. A Belle and Sebastian az elmúlt időszakban dupla albumnyi varázslatos zenei anyagot alkotott, ám ahelyett, hogy egy lemezen jelentetnék meg őket, úgy döntöttek, hogy három csodás EP formájában látnak napvilágot - a közös  "How To Solve Our Human Problemscím alatt. Egyszerre lesznek értelmezhetőek a 90-es évekbe nyúló, Belle and Sebastian-történelem részeként és kis, kölönálló sziget(ek)ként is.

A trilóga első szelete máris elérhető, a második EP január 19-én érkezik, a "befejező" rész pedig február 16-án, egy "válogatás CD" és egy limitált kiadású vinyl box társaságában. 

Az eddig megjelent dalok nyomán a Pitchfork, a MOJO, az ELLE, a GQ, az AV Club és a NPR máris élteti az EP kollekciót. Íme néhány angol nyelvű vélemény:

 

Finds the Glaswegian indie pop greats speaking to our times” - Pitchfork

"These sparky songs are the freshest the band has sounded in years. What a revelation" – MOJO

A fresh set of jangly dance-pop tunes” – People Magazine

 

Mint általában, úgy most sem Murdoch az egyetlen dalszerző; Sarah Martin (hegedű/vokál) hozta a finom "The Same Star"-t, amiben mesterien egyesül a Belle and Sebastian dallamossága a lüktető Motown ütemekkel.

"Elég hamar összeállt a dolog" - mesélte Martin, "ez nagy részben Bob [Bobby Kildea, gitáros] lelkesedésének és Stuartnak köszönhető, aki hajlandó volt újra elővenni és megdolgozni egy régi dalt, hogy ne csak ugyanaz a három akkord jöjjön újra és újra és újra."

A banda az év végi ünnepi időszakban sem tétlenkedett; szerepeltek Lauren Laverne rádióműsorában, Jo Whiley-nál a BBC Radio 2-n (hallgasd meg 1:11:50-től ITT), a BBC Radio Scotland The Quay Sessions keretében pedig a The Waitresses’ "Christmas Wrapping" speciális karácsonyi feldolgozását adták elő. Nézd meg ITT!

A Belle and Sebastian februárban az Egyesült Királyságot és Európát átszelő turnéra indul. A turnédátumok lentebb olvashatók.

 

Nézd meg az "I’ll Be Your Pilot" videóklipjét ITT és a "We Were Beautiful" kisfilmjét ITT!

 

"How To Solve Our Human Problems" Part 1 - Dallista:

1. Sweet Dew Lee

2. We Were Beautiful

3. Fickle Season

4. The Girl Doesn’t Get It

5. Everything Is Now

Elérhető itt »

 

"How To Solve Our Human Problems" Part 2 - Dallista:

1. Show Me The Sun

2. The Same Star

3. I’ll Be Your Pilot

4. Cornflakes

5. A Plague On Other Boys

Megjelenés: január 19. - előrendelés vagy hallgatás 19-től itt »

 

"How To Solve Our Human Problems" Part 3 - Dallista:

1. Poor Boy

2. Everything Is Now (Part Two)

3. Too Many Tears

4. There Is An Everlasting Song

5. Best Friend

Megjelenés: február 16. - Előrendelés itt »

 

UK és európai turnédátumok:

Mon - 05-Feb - Belgium, Antwerp, De Roma

Tue - 06-Feb - France, Strasbourg, La Laiterie

Wed - 07-Feb - France, Paris, Salle Pleyel

Fri - 09-Feb - France, Nantes, Stereolox

Sun - 11-Feb - Luxembourg, Rockhal

Mon - 12-Feb - Switzerland, Zurich, X tra limmathaus

Tue - 13-Feb - Italy, Milan, Fabrique

Wed - 14-Feb - Italy, Bologna, Estragon

Fri - 16-Feb - Germany, Munich, Muffathalle

Sat - 17-Feb - Germany, Berlin, Admiralspalast

Sun - 18-Feb - Germany, Frankfurt, Batschkapp

Mon - 19-Feb - Netherlands, Amsterdam, Carre

Wed - 21-Feb - Denmark, Copenhagen, DK Studio 1

Thu - 22-Feb - Sweden, Stockholm, Munchen Brewery

Fri - 23-Feb - Norway, Oslo, Sentrum Scene

Sat - 24-Feb - Sweden, Gothenburg, Studios

Tue - 06-Mar - UK, Cornwall Truro Hall

Thu - 08-Mar - Wales, Cardiff, Millenium Centre

Fri - 09-Mar - Wales, Aberystwyth, Arts Centre

Sat - 10-Mar - UK, Nottingham Rock City

Mon - 12-Mar - UK, Manchester Bridgewater Hall

Tue - 13-Mar - UK, Cambridge Corn Exchange

Thu - 15-Mar - UK, Brighton Dome

Fri - 16-Mar - UK, London Troxy

Sat - 17-Mar - UK, London Troxy

Mon - 19-Mar - UK, Liverpool Philharmonic

Tue - 20-Mar - UK, York Opera House

Thu - 22-Mar - UK, Gateshead Sage

Fri - 23-Mar - Scotland, Perth, Concert Hall

Sat - 24-Mar - Scotland, Edinburgh, Usher Hall

Mon - 26-Mar - Ireland, Dublin, Vicar St

Tue - 27-Mar - Ireland, Dublin, Vicar St

Wed - 02-May – Australia, Perth, Astor Theatre

Fri - 04-May – Australia, St Kilda, Palais Theatre

Sat - 05-May – Australia, Sydney, Sydney Opera House

Mon - 07-May – Australia, Brisbane Qld, Tivoli

Fri - 25-May – UK, Glasgow, SWG3 Galvanizers Yard

Keress minket
Mezei Csaba lightmedia music promo
Mezei Csaba lightmedia music promo
A(z) lightmedia cégről

Zenei promóciós szolgáltatások 2002 óta.

Média, rádió, DJ, zenetévé és klub adatbázisokon alapuló promóciós hírlevelek, zenei PR aktivitások. Széles körű lefedettség, hatékony kommunikáció, hasznos statisztikai háttér.